Festivalové leto – Prehľad letných hudobných festivalov na Slovensku a okolí

Festivalové leto – Prehľad letných hudobných festivalov na Slovensku a okolí
  • Publikované dňa:17 júna, 2024

Milovníci hudby, pripravte sa! Leto sa blíži a s ním aj vlna festivalových melódií, ktoré rozozvučia každý kúsok Slovenska a susedných štátov. Či už ste ostrieľaní festivaloví nadšenci alebo sa chystáte na svoj prvý festival, tento prehľad vám pomôže zorientovať sa v bohatom programe a vybrať si to pravé pre váš hudobný vkus.

Festivaly na Slovensku

Pohoda (Trenčín, 11. – 13. júla 2024)

Legenda slovenských festivalov, Pohoda, opäť rozoznie trenčianske letisko. Tento rok sa môžete tešiť na hviezdy ako Queens of the Stone Age, Skepta, James Blake, Royal Blood, Pendulum (live), Black Pumas, Arlo Parks a mnoho ďalších. Okrem skvelej hudby na vás čaká aj bohatý program diskusií, divadelných predstavení a workshopov.

Grape (Trenčín, 9. – 10. augusta 2024)

Pre fanúšikov elektronickej hudby a hip-hopu je tu Grape festival. Na trenčianskom letisku vystúpia svetové hviezdy ako Elderbrook, Tom Odell a desiatky ďalších interpretov. Nechýbať bude ani bohatá afterparty zóna.

Uprising (Bratislava, 30. – 31. augusta 2024)

Uprising je festival zameraný na reggae, ska a punk. Tento rok sa môžete tešiť na legendárne kapely ako Black Sun Empire, Sigma Kiko Bun a Eesah. Okrem hudby si budete môcť vychutnať aj karibskú gastronómiu a pohodovú atmosféru.

Festival Rock pod Kameňom (Hrabovo, 27. – 30. júna 2024)

Jeden z najstarších rockových festivalov na Slovensku sa opäť koná pod majestátnym vrchom Veľký Kameň. Tento rok vystúpia kapely ako Heľenine oči, Inekafe, Smola a Hrušky či Konflit.

Zahraničné festivaly

Balaton Sound (Zamárdi, Maďarsko, 3. – 6. júla 2024)

Jeden z najväčších festivalov elektronickej hudby v Európe pri brehu krásneho Balatonu. Tohtoročné hviezdy: Marshmello, Lost Frequencies, Timmy Trumpet a mnoho ďalších. Zamárdi je približne 2,5 hodiny jazdy autom od Bratislavy.

Sziget Festival (Budapešť, Maďarsko, 7. – 12. augusta 2024)

Jeden z najväčších festivalov v Európe s bohatým programom hudby, divadla, cirkusov a umenia. Tohtoročné hviezdy: Skrillex, Stormzy, Martin Garrix a veľa ďalších. Budapešť je vzdialená len pár hodín jazdy autom od Bratislavy, takže je to skvelá voľba pre predĺžený víkend.

Colours of Ostrava (Ostrava, Česko, 17. – 20. júla 2024)

Multižánrový festival s pestrým programom od rocku a popu cez world music až po jazz a vážnu hudbu. Tohtoročné hviezdy: Queens of the Stone Age, James Blake, Sam Smith Lenny Kravitz a ďalší. Ostrava je dostupná autom aj vlakom a ponúka skvelú príležitosť spojiť festival s prehliadkou industriálneho mesta.

Užite si leto plné fantastickej hudby a nezabudnuteľných zážitkov!