Ktoré festivaly v roku 2023 určite nevynechať?

Ktoré festivaly v roku 2023 určite nevynechať?
  • Publikované dňa:12 júna, 2023

V roku 2023 sa v Európe uskutoční množstvo vzrušujúcich festivalov, ktoré si zaslúžia miesto vo vašom kalendári. Tieto kultúrne udalosti prinášajú jedinečnú atmosféru, umenie, hudbu a radosti z oslavovania. Nech už máte záujem o hudobné festivaly, filmové premiéry, tradičné oslavy alebo umelecké podujatia, Európa má pre vás niečo v zásobe.

Oktoberfest – Nemecko

Oktoberfest je tradičný bavorský festival, ktorý je známy svojimi obrovskými pohárikmi piva, tradičnými kostýmami a veselou atmosférou. Tento festival, ktorý sa koná v Mníchove, je jedným z najväčších a najznámejších pivných festivalov na svete. Ak máte radi dobré jedlo, pivo a nemeckú kultúru, Oktoberfest je miestom, kde by ste mali byť v roku 2023.

Tomorrowland – Belgicko

Tomorrowland je elektronický hudobný festival, ktorý je známy svojou úchvatnou scénografiou a skvelým line-upom DJ-ov. Tento festival, ktorý sa koná vo meste Boom v Belgicku, je považovaný za jedno z najväčších a najlepších elektronických hudobných podujatí na svete. V roku 2023 sa očakávajú nezabudnuteľné vystúpenia, energická atmosféra a výnimočný zážitok pre všetkých fanúšikov elektronickej hudby.

Sziget Festival – Maďarsko

Sziget Festival je multikultúrny hudobný festival, ktorý sa koná v Budapešti. Tento festival je známy svojím eklektickým programom, ktorý zahŕňa rôzne hudobné žánre, divadelné predstavenia, umelecké inštalácie a workshopy. Sziget Festival je miestom, kde sa stretávajú ľudia z rôznych krajín a kultúr, aby si užili hudbu a spoločenskú atmosféru.

San Fermin – Španielsko

San Fermin je tradičný festival, ktorý sa koná v španielskom meste Pamplona. Jeho najznámejšou súčasťou je bežanie pred býkmi po úzkych uličkách mesta, ale festival ponúka aj rôzne ďalšie oslavy, ako sú hudobné vystúpenia, ohňostroje a tradičné španielske jedlá. San Fermin je jedinečným zážitkom pre tých, ktorí túžia po adrenalíne a autentických španielskych tradíciách.

Roskilde Festival – Dánsko

Roskilde Festival je jeden z najstarších a najväčších hudobných festivalov v Európe. Tento festival, ktorý sa koná v Dánsku, je známy svojím pestrým hudobným programom, spoločenskou angažovanosťou a príjemnou atmosférou. Roskilde Festival je miestom, kde sa stretávajú hudobné legendy a nové talenty, aby poskytli nezabudnuteľné vystúpenia pre fanúšikov z celého sveta.

Amsterdam Dance Event – Holandsko

Amsterdam Dance Event je najväčší elektronický hudobný festival a konferencia na svete. Tento festival sa koná v Amsterdame a ponúka viac ako tisíc vystúpení a podujatí spojených s elektronickou hudbou. V roku 2023 sa môžete tešiť na zábavné noclehy, rozsiahle hudobné scény a vystúpenia od najlepších DJ-ov a producentov.

Exit Festival – Srbsko

Exit Festival je hudobný festival, ktorý sa koná v srbskom meste Novi Sad. Tento festival je známy svojím eklektickým hudobným programom, ktorý zahŕňa rôzne žánre od rocku až po elektronickú hudbu. Exit Festival je tiež známy svojou angažovanosťou v otázkach sociálnej spravodlivosti a trvalo udržateľného rozvoja. Ak hľadáte festival s jedinečnou atmosférou a hudobnou rozmanitosťou, Exit Festival je pre vás tou správnou voľbou.

Pohoda Festival – Slovensko

Pohoda Festival je jedným z najväčších hudobných festivalov na Slovensku. Tento festival, ktorý sa koná v Trenčíne, kombinuje rôzne hudobné žánre od rocku až po elektronickú hudbu. Pohoda Festival je známy svojou príjemnou atmosférou, dobrým jedlom, umeleckými inštaláciami a angažovanosťou v otázkach kultúry a životného prostredia.

Rok 2023 bude plný vzrušujúcich festivalov v celej Európe. Bez ohľadu na vaše záujmy a preferencie, nájdete festival, ktorý vás nadchne svojou atmosférou, hudobným programom a kultúrnymi zážitkami. Od hudby a filmu po tradičné oslavy a umenie, tieto festivaly ponúkajú niečo pre každého.