Aké sú najobľúbenejšie kapely na svete?

Aké sú najobľúbenejšie kapely na svete?
  • Publikované dňa:16 decembra, 2022

Hudba je jednou z najväčších radostí ľudstva a kapely, ktoré sa dokázali presadiť na celosvetovej úrovni sú pre mnohých fanúšikov skutočnými hviezdami. V tomto článku sa pozrieme na desať najpočúvanejších kapiel na svete, ktoré sa vyšvihli na vrchol popularity a stále si udržiavajú silnú fanúšikovskú základňu. Od Beatles po Michaela Jacksona, prejdeme si historickým vývojom týchto kapiel a zhrnieme ich hudobný vplyv na svet.

The Beatles

The Beatles bola britská rocková skupina, ktorá vznikla v Liverpoole v roku 1960. Všeobecne sa považujú za jednu z najvplyvnejších skupín všetkých čias a sú známi svojimi chytľavými melódiami, inovatívnym písaním piesní a kultúrnym vplyvom.

Queen

Queen je britská rocková skupina, ktorá vznikla v Londýne v roku 1971. Je známa svojou okázalou pódiovou prítomnosťou, silným vokálom a nadčasovými hitmi ako „Bohemian Rhapsody“ a „We Will Rock You“.

The Rolling Stones

The Rolling Stones je britská rocková skupina, ktorá vznikla v Londýne v roku 1962. Sú považovaní za jednu z najúspešnejších a najtrvalejších kapiel v histórii rockovej hudby a sú známi svojim zvukom ovplyvneným bluesom a ikonickým hitom. piesne ako „Satisfaction“ a „Start Me Up“.

Pink Floyd

Pink Floyd je britská rocková skupina, ktorá vznikla v Londýne v roku 1965. Sú známi svojim psychedelickým zvukom, prepracovanými živými vystúpeniami a koncepčnými albumami ako „The Wall“ a „Dark Side of the Moon“.

Led Zeppelin

Led Zeppelin je britská rocková skupina, ktorá vznikla v Londýne v roku 1968. Sú známi svojim ťažkým, bluesom ovplyvneným zvukom a ikonickými piesňami ako „Stairway to Heaven“ a „Kashmir“.

Elvis Presley

Elvis Presley bol americký spevák a herec, ktorý sa preslávil v polovici 50. rokov minulého storočia. Často sa o ňom hovorí ako o „kráľovi rokenrolu“ a je známy svojím ikonickým hlasom, charizmatickým vystupovaním na pódiu a hitmi ako „Hound Dog“ a „Jailhouse Rock“.

U2

U2 je írska rocková skupina, ktorá vznikla v Dubline v roku 1976. Sú známi svojimi politicky podfarbenými textami, inovatívnym zvukom a hitmi ako „Stále som nenašiel, čo hľadám“ a „S alebo Bez teba.“

The Eagles

The Eagles je americká rocková skupina, ktorá vznikla v Los Angeles v roku 1971. Sú známi svojim country-ovplyvneným zvukom, pevnými harmóniami a hitmi ako „Hotel California“ a „Take It Easy“.

AC/DC

AC/DC je austrálska rocková skupina, ktorá vznikla v Sydney v roku 1973. Sú známi svojim hardrockovým zvukom, energickými živými vystúpeniami a hitmi ako „Highway to Hell“ a „Back in Black“.

Michael Jackson

Michael Jackson bol americký spevák, skladateľ a tanečník, ktorý sa preslávil už ako dieťa v 70. rokoch. Je všeobecne považovaný za jedného z najväčších zabávačov všetkých čias a je známy svojimi inovatívnymi hudobnými videami, ikonickými tanečnými pohybmi a hitmi ako „Thriller“ a „Billie Jean“.