NOVINKY ROLAND / BOSS

LX700

Digital piano series

Roland LX Series

Vychutnajte si dokonalý zážitok
z hrania na piano

Pocit pri hraní na skvelé piano vo skvelo znejúcej sále je neuveriteľný. Čistota zvuku piana. Reakcie klaviatúry. A priestor miestnosti, ktorý zvuk ešte viac vylepšuje. Neviete si to predstaviť? Vyskúšajte si to. Nová séria Roland LX700 prináša výnimočný zážitok z hrania, umocnený dokonalým zvukom a skvelými možnosťami hudobného vyjadrenia v prepracovanom elegantnom kabinete, ktorý vás inšpiruje k hraniu. Najlepšie digitálne nástroje sa zvukom a pocitom pri hraní vyrovnajú špičkovým tradičným nástrojom, no digitálne technológie Roland vám umožnia oveľa viac. Možno objavíte jedinečnú atmosféru svetových koncertných sál a štúdií (dokonca aj so slúchadlami). Môžete objavovať jedinečné zvukové kvality európskych a amerických grand pián, reprodukované úžasným ozvučením Acoustic Projection System. K častejšiemu hraniu vás môže inšpirovať aj jedinečná aplikácia Roland Piano Every Day. Zahrajte si na piano série LX700 a rýchlo si ho zamilujete. Začať je jednoduché, no prestať je oveľa ťažšie.

Piano, ktoré komunikuje na najvyššej úrovni

Ak máte od zvuku piana vysoké očakávania, séria LX700 vás uspokojí. Séria LX je výnimočná už na najzákladnejšej úrovni – spôsobom, akým sa vytvára zvuk. V jednom nástroji sú na výber dva špičkové pianá, z ktorých každé má úžasný charakter zvuku, ktorý nikde inde nenájdete, a výkonný systému reproduktorov, z ktorého budete mať zimomriavky. Ak preferujete jemnejšiu hru, každý z nástrojov série LX700 je skvelá investícia.

Možnosti tvorby vo vašich rukách

Technológia Roland PureAcoustic Piano Modelling digitálne reprodukuje spôsob, akým akustické piano vytvára zvuk. Po stlačení klávesu udrie kladivko do struny, struna začne rezonovať v kabinete a množstvo ďalších prvkov vytvorí konečný zvuk. Jednotlivé prvky nástroja na seba vzájomne pôsobia a vytvárajú komplexný zvukový charakter. Rezonancia sa mení vzhľadom na celkový počet zahraných tónov, ich polohu a spôsob stláčania tlmiaceho pedálu. V rukách správneho pianistu môže mať nástroj neobmedzené výrazové možnosti. Séria LX-700 poskytuje všetky tieto a mnoho ďalších možností.

Roland LX Series

Prečo je modelovanie lepšie ako samplovanie

Väčšina digitálnych nástrojov využíva technológiu samplovania, ktorá zaznamenáva jednotlivé tóny z akustického piana, kombinuje ich, a tak vytvára konečný zvuk. Výsledkom tohto prístupu je obmedzený rozsah vyjadrenia, čo možno prirovnať k animácii vytvorenej z fotografií. Spoločnosť Roland sa rozhodla pre iný prístup: zvuk sa vytvára pomocou inovatívnej technológie digitálneho modelovania, ktorá v reálnom čase reprodukuje proces vytvárania zvuku pianom. Ide o komplexný proces, v ktorom sa všetky vaše dotyky a údery prenášajú do jemných aj výrazných tonálnych zmien. Výsledkom je nádherne bohatý zvuk, ktorý vás motivuje hrať ďalej.

Roland LX Series
Roland LX Series

To najlepšie z oboch svetov v jednom nástroji

Aj skúsení klaviristi potrebujú novú inšpiráciu. Séria LX700 prichádza s dvomi odlišnými modelmi nástrojov: klasické európske grand piano s bohatým, hlbokým charakterom a americké grand piano, ktorého prednosťami sú zreteľnosť a jasnosť zvuku. Tento prístup sa značne vymyká typickým zvukovým variáciám klasických digitálnych pián. Je to ako by ste vlastnili dve špičkové piana predstavujúce odlišné, no dopĺňajúce sa strany zvukového spektra piana. Zvuk si môžete dokonca prispôsobiť, aby znel presne tak, ako chcete.

Výnimočný zvuk, ktorý vás obklopí

Každý z modelov série LX700 je vybavený ozvučovacím systémom Acoustic Projection System, ktorý na malom priestore reprodukuje bohatý zvuk grand piana vo veľkej sále a vyplní vašu miestnosť úžasným zvukom. Vlajkový model LX708 je vybavený štvorpásmovým systémom ôsmich reproduktorov a výkonného zosilňovača, pričom každý z reproduktorov zohráva špecifickú úlohu pri vytvorení dokonalého zvuku. Výkonné reproduktory v kabinete vytvárajú mohutný hlavný zvuk, horné priestorové reproduktory reprodukujú rezonanciu rámu piana, ktorá vychádza z predného širokého otvoru v tvare písmena C. Reproduktory s krátkym dosahom a výškové reproduktory produkujú najzreteľnejšie zvuky. Napríklad dramatické dynamické harmonické tóny a zvuky kladiviek udierajúcich o struny cez sekciu klaviatúry. Otvorením krytu získate ešte jasnejší zvuk.

Roland LX Series

LX708 - 4 pásma / 8 reproduktorov

Ozvučovací systém Acoustic Projection System pozostáva zo štyroch nezávislých párov reproduktorov, pričom každý pár je optimalizovaný na reprodukciu konkrétnych prvkov zvuku piana (napríklad rezonanciu kabinetu a tela alebo zvuk kladiviek udierajúcich o struny).

LX706 - 3 pásma / 6 reproduktorov

Ozvučovací systém Acoustic Projection System pozostáva z troch nezávislých párov reproduktorov, pričom každý pár je optimalizovaný na reprodukciu konkrétnych prvkov zvuku piana (napríklad rezonanciu kabinetu a tela alebo zvuk kladiviek udierajúcich o struny).

LX705 - 2 pásma / 4 reproduktory

Ozvučovací systém Acoustic Projection System pozostáva z dvoch nezávislých párov reproduktorov, pričom každý pár je optimalizovaný na reprodukciu konkrétnych prvkov zvuku piana (napríklad rezonanciu kabinetu a tela alebo zvuk kladiviek udierajúcich o struny).

LX708 - Otvorenie horného krytu (LX708)

Otvorením horného krytu získate prirodzené, no zreteľné variácie zvuku, podobne ako pri otvorení krytu na akustickom grand piane.

Široký otvor v tvare písmena C

Široký otvor v tvare písmena C v prednej časti produkuje rezonanciu rámu piana prostredníctvom špeciálnych vrchných reproduktorov.

Dotyk, ktorý oživí hudbu

Stláčaním klávesov a pedálov piana strávite veľa času. Ak ste skúsený hráč, mali by ste mať pocit istoty, že vašu techniku nič nezradí. Klaviatúra a pedále na modeloch LX700 verne reagujú na vaše hranie. Jedinou hranicou vašich hudobných možností je vaša predstavivosť. Klaviatúra a pedále vás podporia svojou presnosťou a expresívnosťou, či už hráte intenzívne alebo ľahko, rýchlo alebo pomaly.

Zvuk a ovládanie

Spôsob, akým stláčate klávesy, teda tlak, ktorý na ne vyvíjate a rýchlosť, akou hráte, sú zásadné faktory pri zachytení nálady skladby, od pianissima až po fortissimo. Klaviatúra vášho piana musí verne reagovať na všetky vaše prejavy. Naše riešenie je klaviatúra Hybrid Grand v modeloch LX708 a LX706. Každá klaviatúra podporuje najpokročilejšie techniky, takže ani tí najskúsenejší hráči nemusia prispôsobovať svoju techniku a robiť kompromisy z pohľadu výrazových možností.

Roland LX Series

Klaviatúra, ktorá s vami udrží krok

Klaviatúra ktoréhokoľvek piana série LX700 pôsobí pri hraní prirodzene a expresívne vďaka niekoľkým inováciám. Biele klávesy sú kombináciou krásnych drevených bočných stien a odolného vnútorného rámu, ktorý zaistí roky spoľahlivého fungovania bez neustálej údržby. Bod otáčania na čiernych klávesoch je v porovnaní s bielymi klávesmi o 2 cm viac vzadu, vďaka čomu sa jednoduchšie stláčajú, takže sa pri dlhšom hraní neunavíte. Čierne aj biele klávesy sú dlhšie ako u klasických digitálnych pián. Táto extra dĺžka zmenšuje hmotnostný rozdiel medzi okrajom a koncom klávesu. Okrem toho sú všetky klávesy vybavené stabilizačným kolíkom, ktorý zaisťuje presný a plynulý vertikálny pohyb, zabraňuje bočnému pohybu a redukuje klepanie pri hre technikou glissando na niektorých pianách. Výsledkom je klaviatúra s optimálnym vyvážením odporu, intenzity a spätného pohybu, na ktorej môžete zahrať čokoľvek.

Roland LX Series

Autentický charakter klaviatúry grand piana

Klaviatúra akustického grand piana prenáša jemné vibrácie z tela piana, ktoré hráč cíti na každom klávese. Príjemný pocit pri hraní tak dostáva aj fyzický rozmer. LX708 reprodukuje fyzické vibrácie, ktoré môžete upravovať a ktoré rezonujú klaviatúrou, aj keď hráte so slúchadlami. Pozorovať sa to dá najmä na basových klávesoch, pri ktorých sa efekt dozvuku tela piana vyskytuje prirodzene, čím dopĺňa autentický pocit pri hre na grand piane.

Ivory/Ebony feel

Klávesy majú povrchovú úpravu v štýle ebenu a slonoviny. Ich textúrovaný povrch dobre absorbuje vlhkosť, aby sa vaše prsty pri hraní nešmýkali.

Roland LX Series

Sila pedálov

Pokročilé techniky hrania nie sú obmedzené len na klaviatúru. Mechanizmus snímania stlačenia od spoločnosti Roland na modeli LX708 presne reprodukuje detailnú odozvu tlmiaceho pedálu grand piana. Vďaka tomu môže vytvárať jemnú rezonanciu strún piana a získať dramatický a vycibrený zvuk. Odpor pedálu je spočiatku mierny, zvyšuje sa ďalším stláčaním a po uvoľnení je znova miernejší. Ak je pri hraní potrebné miernejšie stlačenie, využite presnejšie reakcie aplikovaním techniky half-pedal, pri ktorej sa intenzitou stlačenia tlmiaceho pedálu jemne ovláda doznievanie zvuku.

Roland LX Series

Zažite zvuk grand piana a priestoru okolo neho

Zvukom, ktorý piano vytvára, to však nekončí. K finálnemu zvuku prispievajú aj akustické vlastnosti koncertnej sály. Modely série LX700 sú vybavené novou technológiou PureAcoustic Ambience, ktorá okrem zvuku piana reprodukuje aj priestor okolo neho. Výsledný zvuk je tak autentický, že zabudnete na to, že ho počujete z reproduktorov piana alebo zo slúchadiel.

Zahrajte si v koncertnej sále a nemusíte pri tom ani vychádzať z domu

Pritiahnite si stoličku, zavrite oči a predstavte si, že hráte na koncertnom grand piane v slávnej koncertnej sále. Zvuk, pretvorený akustickými vlastnosťami sály, je ešte dramatickejší a výraznejší. Okrem reprodukovania bohatého výrazného zvuku grand piana reprodukujú modely série LX700 aj priestor, v ktorom sa hrá, aby ste si mohli zvuk ako z koncertnej sály vychutnať aj doma. Zistite, aké to je hrať vo väčších priestoroch, ako sú koncertné sály, katedrály a štúdiá, a vášmu úžasnému zvuku piana ďalší rozmer.

Roland LX Series

Studio

Nastavenie Studio imituje akustický priestor špičkového nahrávacieho štúdia. Je ideálne na každodenné hranie alebo na jazzové štandardy.

Roland LX Series

Lounge

Nastavenie Lounge imituje akustický priestor malej sály s kapacitou približne 80 ľudí. Dokonale sa hodí na skúšanie setu pred turné po kluboch.

Roland LX Series

Concert Hall

Nastavenie Concert Hall imituje akustický priestor väčšej koncertnej sály s kapacitou 2 000 ľudí. Ide o skvelú voľbu pri hre klasického repertoáru.

Roland LX Series

Wooden Hall

Nastavenie Wooden Hall imituje akustický priestor stredne veľkej sály s kapacitou 500 ľudí a drevenými stenami. Je ideálne, ak chcete hrejivý zvuk s výnimočným priestorovým efektom.

Roland LX Series

Stone Hall

Nastavenie Stone Hall imituje akustický priestor stredne veľkej sály s kapacitou 600 ľudí a kamennými stenami. Výberom tohto nastavenia dosiahnete priestorový efekt, vďaka ktorému vaša hra zažiari.

Roland LX Series

Cathedral

Toto nastavenie imituje akustický priestor obrovskej katedrály. Poskytne vám hĺbku a priestor, čím vás inšpiruje k vášmu najlepšiemu výkonu.

Cvičte bez toho, aby ste rušili ostatných

Hlavnou výhodou digitálneho piana je možnosť používať slúchadlá, aby ste nerušili ostatných. Modely série LX700 však zašli ešte ďalej vďaka technológii Headphone Acoustic Projection, ktorá optimalizuje zvuk odosielaný do slúchadiel. Počas hrania vás obklopí bohatý zvuk pôsobiaci dojmom, že vychádza priamo z piana. Všetky výhody funkcie PureAcoustic Ambience si môžete vychutnávať aj cez slúchadlá. Jednoducho zavrite oči a predstavte si že hráte polnočný koncert v koncertnej sále v pohodlí vášho domova.

Nájdite si dokonalú kombináciu piana a koncertnej sály

Každý z modelov série LX700 dokáže imitovať akustický priestor sály a umožní vám objavovať inšpirujúce kombinácie piana a koncertného priestoru. Funkcia My Stage ponúka niekoľko kolekcií zvukov, ktoré sú dokonalým zladením piana a priestoru - poskytnú vám úžasné zážitky. Napríklad Piano Recital vám priblíži zvuk európskeho grand piana vo veľkej koncertnej sále, Jazz Club zasa znie ako americké grand piano v menšej sále s úplne inou akustikou.

Roland LX Series

Piano, ktoré vás inšpiruje k hraniu

Ak máte radi špičkový zvuk, určite oceníte aj formu a funkciu. Pri pohľade na ktorékoľvek piano série LX700 vás očarí klasický elegantný kabinet, ktorý vylepší vzhľad každej miestnosti. Pri bližšom pohľade sa vám odhalí špičková povrchová úprava, ktorá nástroju dodáva dojem decentného luxusu. Krivky a rohy sú jemne zmyselné. Rozloženie ovládačov je presné a logické. A vďaka množstvu menších, no premyslených prvkov sa budete chcieť k pianu vracať každý deň.

Nádherne jednoduchý.
Jednoducho nádherný.

Keď ma piano tak skvelý zvuk, malo by aj skvelo vyzerať. Od vysokého impozantného kabinetu s jednodielnymi bočnými panelmi na modeli LX708 až po elegantné predné nožičky a kultivované krivky – každé piano série LX700 pritiahne vašu pozornosť a motivuje vás k hraniu. Povrchová úprava bola pri všetkých troch modeloch dôkladne vybraná a starostlivo vypracovaná, aby ste si mohli vybrať piano, ktoré dokonale zapadne do vášho obytného priestoru.

Roland LX Series

Dizajn pre zvuk

Filozofia dizajnu spoločnosti Roland nie je len o vzhľade. Jedinečný otvor v tvare písmena C na prednom paneli umožňuje prirodzenú projekciu zvuku. Otvorením horného krytu ešte viac zvýrazníte charakter zvuku piana.

Viac sústredenia, menej rozptyľovania

Každý z modelov série LX700 má ovládače umiestnené priamo pred hráčom, takže letmým pohľadom nájdete ovládač, ktorý potrebujete a môžete sa sústrediť na svoj výkon. Premyslené detaily nájdeme aj na tlačidlách, ktoré sa pri aktivácii rozsvietia, extra široká opierka aj pre tie najhrubšie partitúry a otočný ovládač hlasitosti namiesto klasických tlačidiel. Nemusíte ho ani zapínať tlačidlom, stačí otvoriť kryt a začať hrať.

Roland LX Series

Filozofia dizajnu série LX700

Ambíciou konceptu série LX700 je snaha o vytvorenie nástrojov, ktoré sú krásne a motivujú k častejšiemu hraniu. Celkovo piano pôsobí elegantne a čisto, všeobecný dizajn ostáva verný klasickému štýlu, no pri bližšom pohľade spozorujete jemné nuansy. Investovali sme množstvo času do vytvorenia výrazného a nadčasového zovňajšku, no zároveň ponúkame jedinečnú a rozoznateľnú siluetu. To všetko sme prepojili dobre vyváženými líniami a čistou formou s jemným zaoblením. Výsledkom je nástroj, ktorý v miestnosti pôsobí dominantne, no „nekričí“.

Roland LX Series

Viac ako piano

Digitálnych technológií Roland vám pomáhajú hrať lepšie. Nasaďte si slúchadlá a v pokoji cvičte alebo si zahrajte nočný koncert. Bezdrôtovo prepojte smartfón a výkonné reproduktory piana a hrajte si spolu s obľúbenou hudbou. Vyskúšajte si rôzne inšpiratívne zvuky vrátane elektrického piana, organu, čembala a sláčikových nástrojov. K dispozícii máte aj knižnicu skladieb, od modernej populárnej hudby až po klasický repertoár so sprievodom orchestra. Na výber máte aj extra funkcie, ako je metronóm a rekordér, ktoré vám pomôžu pri učení. Modely LX700 si nevyžadujú ladenie, nebudete teda platiť ani za pravidelnú údržbu. Pre náročnejších pianistov by malo piano vždy ostať pianom. Ak si však vyberiete model série LX700, môže to byť niečo viac.

Premena na výkonný Bluetooth® reprosystém

Niekedy chcete tvoriť hudbu. Niekedy zase túžite sadnúť si a hudbu si vychutnávať. Kvalitný reprosystém v pianach série LX700 naplní vašu domácnosť alebo pódium bohatým výnimočným zvukom. Keď sa chcete zabaviť s priateľmi, funkcia Bluetooth audio umožňuje nahradiť váš hi-fi systém. Stačí bezdrôtovo pripojiť váš smartfón alebo tablet a môžete počúvať obľúbené skladby priamo cez reproduktory piana.

Roland LX Series

Po prepojení so smart zariadením bude cvičenie zábavou

Pri použití integrovanej funkcie Bluetooth MIDI v modeloch série LX700 bude cvičenie radosť, nie povinnosť. Môžete sa bezdrôtovo pripojiť k vzdelávacím aplikáciám, ako je napríklad Roland Piano Every Day a získať prístup k digitálnej literatúre, knižniciam skladieb a k ďalšiemu obsahu. Keď príde čas na relax, môžete pomocou aplikácie Piano Every Day ovládať internú zvukovú knižnicu piana z pohodlia vášho gauča.

Roland LX Series

Piano, na ktoré budete chcieť hrať každý deň

Ak beriete hranie vážne, modely série LX700 ponúkajú množstvo digitálnych funkcií, vďaka ktorým budete vaše napredovanie pod kontrolou. K dispozícii sú praktické funkcie pre každodenné cvičenie, napríklad metronóm a rekordér, plus skladby rôznych žánrov, ktoré vám pomôžu pri posluchu a hre so spoluhráčmi alebo pri vystúpeniach a pri základnom cvičení. Ďalšou kľúčovou výhodou je kompatibilita s aplikáciami pre smartfóny. Budete unesení z toho, ako rýchlo sa budete zlepšovať vďaka aplikácii Roland Piano Every Day.

Aplikácia Piano Every Day

Pri hraní zažívate dobrý pocit a Piano Every Day je jedinečná aplikácia pre smartfóny, ktorá vás motivuje k častejšiemu hraniu. Vytvorte si vlastnú knižnicu skladieb alebo si zakúpte najnovšiu hudbu v službe Sheet Music Direct. Vyskúšajte si možnosť „1-week master“, vďaka ktorej môžete sledovať a zobrazovať vaše pokroky pri učené sa novej skladby. Na výber máte dokonca aj cvičenia. Ak radi hráte na piane, naučte sa niečo nové a hrajte častejšie vďaka aplikácii Piano Every Day.

Roland LX Series

Integrované vzdelávacie funkcie pomôžu zlepšiť vaše hranie

Séria LX700 prináša alternatívu k tradičnému spôsobu učenia vo forme niekoľkých vzdelávacích funkcií. Hranie v sprievode uložených skladieb vás pripraví na hranie v kapele alebo orchestri. Režim Twin Piano umožňuje učiteľovi a žiakovi sadnúť si vedľa seba a hrať v rovnakom rozsahu na jednom nástroji. Integrovaný metronóm pomôže zlepšiť presnosť a časovanie. Integrovaný rekordér vám zase umožní zaznamenať a vypočuť si nahranú skladbu a vyhodnotiť váš pokrok. Pomocou jedinečnej funkcie Do Re Mi Lesson sa môžete učiť hudobné základy spevom solmizácie do skladieb alebo môžete precvičovať čítanie partitúry.

Roland LX Series

Nájdite si to najlepšie piano LX pre vás

Každý hráč si môže vybrať ten pravý z troch modelov série LX700 na základe svojho hudobného vkusu, štýlu a rozpočtu. Každý z modelov, LX708, LX706 aj LX705, je vybavený najnovšími zvukovými technológiami, no každý má špecifické kombinácie konfigurácie reproduktorov, kabinetov a klaviatúr.

Roland LX Series

LX708

LX708 je vlajkový model série LX. Tento luxusný nástroj vybavený špičkovou klaviatúrou, vysokým vertikálnym kabinetom a štvorpásmovým systémom 8 reproduktorov vnesie do vášho domova vznešený vzhľad špičkového akustického piana.

Roland LX Series

LX706

LX706 je sofistikované piano s expresívnymi detailmi a dokonalým zvukom, ktorý zabezpečuje výkonný systém Acoustic Projection so 6 reproduktormi. Svojim tradičným a klasickým štýlom dodá každej miestnosti eleganciu.

Roland LX Series

LX705

Prémiový model LX705 je vybavený najnovšou technológiou modelovania PureAcoustic Piano, vďaka ktorej zažijete doma zvuk špičkového piana. Systém 4 reproduktorov vás obklopí hrejivým a autentickým zvukom piana.