NOVINKY ROLAND / BOSS

JUNO-DS76

Synthesizer

Roland JUNO-DS76

Ľahký koncertný syntetizátor so 76-klávesovou klaviatúrou, skvelým zvukom a intuitívnym ovládaním pre kapely, ktoré chcú rozšíriť svoj hudobný záber.

Život plynie pre nádejného hudobníka alebo novú ambicióznu kapelu rýchlo. Ak sa neustále presúvate medzi skúškami, nahrávaním a koncertmi, neostáva vám veľa času zaoberať sa veľkými a zložitými syntetizátormi. Roland JUNO-DS76 je moderný prenosný syntetizátor, ktorý dokonale zapadne do životného štýlu hudobníkov, ktorí sú neustále v pohybe. Tento ľahký, kompaktný a výkonný nástroj so 76 klávesmi je vždy pripravený na cesty. Jednoducho sa ovláda a poskytuje okamžitý prístup k integrovaným zvukom, s ktorými môžete vytvárať a hrať hudbu kdekoľvek, či už v štúdiu alebo na pódiu. Vďaka rozšírenému rozsahu klaviatúry sa syntetizátor JUNO-DS76 dokonale hodí na hranie zložitých aranžmánov s viacerými zvukmi priradenými k rôznym klávesom.

Roland JUNO-DS76

Vyjadrite sa profesionálnymi zvukmi a väčšou klaviatúrou

Pre rozšírenie hudobného záberu na pódiu potrebujete ten správny nástroj. Syntetizátor JUNO-DS76 je vybavený množstvom rôznych profesionálnych zvukov pre akýkoľvek žáner a 76-klávesovou klaviatúrou poskytujúcou maximálne možnosti pre váš štýl hrania. Vďaka širšiemu rozsahu sa klaviatúra pohodlnejšie používa v rozdelenom režime, napríklad so zvukmi organu alebo syntetizátora na pravej strane a basovými zvukmi na ľavej strane. Klávesy sú okrem toho o trochu dlhšie ako na bežnom syntetizátore, vďaka čomu je hra plynulejšia a konzistentnejšia bez ohľadu na to, kde kláves stlačíte.

Roland JUNO-DS76

Hrajte kdekoľvek – na pódiu, v štúdiu aj na ulici

Ak je vaša kapela pripravená na svetové turné, nie je nič horšie ako ťažkopádny syntetizátor. Z pódia do štúdia a späť – praktický syntetizátor JUNO-DS76 je vždy pripravený na cesty. Vďaka kompaktnej ľahkej konštrukcii a rýchlemu nastaveniu zvládnete hektické chvíle s ľahkosťou – zo skúšky s kapelou priamo na koncert a potom cez celé mesto na nočné nahrávanie do štúdia. Vďaka napájaniu z batérie s ním zvládnete koncerty v kluboch, puboch a dokonca aj na ulici. V hektickom hudobnom priemysle vám syntetizátor JUNO-DS76 zaručí vždy popredné miesta.

Roland JUNO-DS76

Vyberte si ten správny zvuk z množstva profesionálnych integrovaných zvukov

Je frustrujúce, keď kapela pridá do setu novú skladbu a vy nemôžete nájsť ten správny zvuk. Syntetizátor JUNO-DS76 je vybavený zvukmi pre akýkoľvek hudobný žáner. Môžete si vyberať z deviatich kategórií a z viac ako 1 000 zvukov vrátane akustického a elektrického piana, organu a syntetizátora. Na výber je dostatok možností pre akýkoľvek hudobný žáner a štýl. Okrem je plne kompatibilný s patchmi z predchádzajúcej generácie syntetizátora JUNO-Di. Jednoducho si predstavte nejaký zvuk a syntetizátor JUNO-DS76 vám ho v okamihu poskytne.

Roland JUNO-DS76

Vytvorte si vlastný zvuk vďaka intuitívnym možnostiam úprav

Niektoré syntetizátory umožňujú pracovať len s továrenskými nastaveniami, s ktorými bude vaša hudba znieť trochu genericky. So syntetizátorom JUNO-DS76 je však brána vašej jedinečnej kreatívnej vízii dokorán otvorená. Vďaka možnostiam okamžitého prístupu môžete v okamihu používať profesionálne zvuky. A aj keď je toto váš prvý syntetizátor, môžete jednoducho používať množstvo nastaviteľných parametrov a vytvoriť si tak vlastný zvuk. V režime Performance môžete nastaviť pokročilé zvuky, napríklad navrstviť sláčikové nástroje na akustické piano alebo priradiť organ a basy na pravú a ľavú stranu. Vďaka prakticky umiestneným ovládačom môžete počas hrania rýchlo vytvárať a upravovať patche a tvarovať zvuky. K nástroju môžete pripojiť aj Expression pedál, s ktorým posuniete vaše hranie na vyššiu úroveň.

Roland JUNO-DS76

Vďaka bezplatným zvukovým rozšíreniam bude vaša hudba vždy moderná

S rastúcimi ambíciami vašej kapely a rozvojom vášho hrania je dôležité mať syntetizátor, ktorý s vami udrží krok. Zvuky a možnosti úprav syntetizátora JUNO-DS76 sú len začiatok. Tento moderný nástroj podporuje aj rozšírenie internej pamäte prostredníctvom USB, vďaka čomu môžete vo svojich vystúpeniach používať tie najlepšie zvuky z internetu. Vďaka všestrannej štúdiovej kolekcii EXP-06, ktorá je nahratá v rozširovacom slote, môžete jednoducho začať. Potom si vyberte obľúbené patche z 1 000 EXP patchov dostupných na stiahnutie na webovej stránke Roland Axial. Nájdete tam kolekcie akustického piana, nástroje z celého sveta, klasické štúdiové zvuky, perkusie a slučky špičkovej kvality. Môžete dokonca načítať súbory vo formáte WAV zo svojej zvukovej knižnice a prehrať ich na klávesoch. Pomocou bezplatného softvéru JUNO-DS Librarian môžete jednoducho spravovať vašu rastúcu hudobnú knižnicu priamo v počítači.

Roland JUNO-DS76

Hrať môžete aj sólo vďaka realistickým sprievodným zvukom bicích, gitary a basy

Ak členovia vašej kapely nedorazili na skúšku, môžete si cvičiť a jamovať sami. Pomocou ôsmich frázových padov syntetizátora JUNO-DS76 môžete do klávesových partov pridávať beaty alebo môžete kopírovať zvukové dáta vo formáte MP3/WAV do USB pamäte a prehrávať ich spolu so sprievodnou skladbou. Ak potrebujete vašim vystúpeniam dodať väčšiu dynamiku, môžete využiť frázové pady aj ako sampler na živé hranie. Jednoducho do nich nahrajte ľubovoľné zvukové efekty alebo slučky a počas vystúpenia ich spúšťajte ťukaním na pady.

Roland JUNO-DS76

Osem stopový patternový sekvencer vás prevedie celým procesom, od nápadu až po hotovú skladbu.

Keď vás kopne múza, musíte reagovať rýchlo; kvôli komplikovanej zostave by ste mohli o tento moment prísť. Vďaka jednoduchému používaniu je syntetizátor JUNO-DS76 najlepším priateľom hudobného skladateľa. Keď dostanete nápad na skladbu alebo rytmus, môžete ho jednoducho nahrať a rozvíjať pomocou integrovaného patternového sekvencera. Intuitívne nepretržité nahrávanie nepreruší vaše kreatívne pochody a umožní vám jednoducho vytvárať komplexné aranžmány s viacerými zvukmi. Skvelo sa hodí aj na živé vystúpenia, ktoré môžete vylepšiť vopred vytvorenou sprievodnou hudbou a slučkami.

Roland JUNO-DS76

Odlíšte sa jedinečnými vokálnymi efektmi.

Ak ste sólový umelec alebo spevák a hudobný skladateľ, zamilujete si mikrofónový vstup syntetizátora JUNO-DS76. Vďaka nemu môžete vytvárať skvelé vokálne zvuky bez ďalšej výbavy. K dispozícii je špeciálny vokálny Reverb a funkcia Auto Pitch pre moderné elektronické vokálne efekty. Integrovaný Vocoder je taktiež inšpiratívny: môžete spievať do mikrofónu a ovládať zvukový prejav hraním na klaviatúru.

Roland JUNO-DS76

Všetko, čo potrebujete, aby ste sa mohli pripojiť k DAW a začať tvoriť hudbu.

Ako moderný hudobník vytvárate väčšinu svojich nahrávok pomocou DAW. Syntetizátor JUNO-DS76 má všetko, čo potrebujete na prepojenie s počítačom a produkčným softvérom. Nie je potrebné žiadne ďalšie vybavenie. Integrované USB rozhranie poskytuje pevný základ pre mobilnú alebo štúdiovú zostavu vďaka možnosti nahrávania MIDI a audio dát vrátane zvukov z mikrofónového vstupu klávesov. K dispozícii je dokonca špeciálny režim DAW Control na ovládanie vášho hudobného softvéru pomocou ovládacích prvkov na paneli syntetizátora. Pomocou syntetizátora JUNO-DS76 môže skladby jednoducho komponovať a pripravovať na vydanie.