Toby Chapman
JD-XA & RD-800

Toby Chapman Synth Rig

Profil umelca

Tridsať rokov na špičke hudobného priemyslu je dôkazom jeho talentu a všestrannosti. Meno tohto uznávaného autora a producenta s povestným Midasovým dotykom nájdete na zoznamoch všetkých veľkých vydavateľstiev. Splupracuje s nádejnými umelcami aj zabehnutými hviezdami. Často obsadzovaný štúdiový hráč a hudobný režisér, ktorý koncertuje s najväčšími hviezdami scény, ako je Tom Jones, Spandau Ballet, Il Divo, Kylie Minogue a ďalší. Hudobník tohto formátu potrebuje vybavenie, ktoré určuje svoje vlastné pravidlá. V poslednom čase Toby využíva najmä stage piano Roland RD-800 a syntetizátor JD-XA. Jeho vlastnými slovami, táto dvojica je "sen zvukového dizajnéra".

Toby Chapman a JD-XA

"Keď som prvý krát uvidel JD-XA, očarila ma estetika tohto nástroja, krásny žiariaci panel, červené podsvietené ovládače na čiernom pozadí. Myslím, že môj prvý zvukový vnem bol spojený so šírkou jeho zvuku a možnosťou okamžite upraviť zvuk bez potreby otvárať nejaké menu. Priviedlo ma to spať do doby, keď som sa zoznamoval so syntetizátormi a venoval množstvo času nekonečnému vylepšovaniu zvukov. Veľký dojem na mňa urobilo aj to, že každý program je v skutočnosti multi-timbrálne nastavenie - každý zvuk v programe môže mať vlastný úsek na klaviatúre, nastavenia efektov, atď. A samozejme filtre, tie sú neuveriteľné! Mať nástroj s tromi low-pass filtrami je dosť výnimočné.”

Toby Chapman a RD-800

"Čo môžem povedať... úžasné! Myslím že mojou prvou láskou bol vždy klavír a Roland má klavír zvládnutý, o tom svedčí aj RD-800. Mám jeho predchodcu RD-700NX, ktorý je výborný. RD-800 je však praktickejší klavír a MIDI controler, s ktorým sa dobre pracuje. Má niekoľko fantastických akustických klavírov "SuperNATURAL" a výrazne lepšie zvuky Rhodes piana. Výbornou funkciou pri elektrických pianach je ovládač "Tone Control, ktorý umožňuje plynulý prechod medzi érami jednotlivých modelov...milujem ho! Ďalšou skvelou funkciou je možnosť upraviť charakter akustického klavíra - na báze jednotlivých nôt - príklad: môžete zmeniť zvukový charakter, hlasitosť a ladenie - toto je nepochybne stage piano pre mňa.”

— Toby Chapman

Video