Peter Gordeno (Depeche Mode)
JD-XA & RD-800

Peter Gordeno Synth Rig

Profil umelca

Aj po dvadsiatich rokoch v hudobnom priemysle je Peter Gordeno stále žiadaný človek. Ako producent a autor sa podieľal na tvorbe umelcov ako je JLS, Il Divo a Seal. Ako profesionálny klávesák, aranžér a hudobný režisér spolupracoval s menami ako U2, The Who a George Michael. Najdlhšie spolupracuje s legendou elektronickej hudby Depeche Mode - už od roku 1998 sa stará o to, aby synth-popové klasiky ako Personal Jesus zotrvali v svojej temnej majestátnosti aj v modernej dobe. Ako zanietenec analógovej technológie, ktorý prežil digitálnu revolúciu - a sám sa tituloval ako "piano snob" - má skutočne vycibrené ucho a nezaujme ho len tak čokoľvek. Pozrite si, ako zaradil do svojho vybavenia pre turné s Depeche Mode nový Roland JD-XA a RD-800.

Peter Gordeno a JD-XA

"Tento nástroj je akoby vytvorený pre hudobníkov, ako som ja, ktorí sú fascinovaní klasickými analógovými syntetizátormi Roland zo 70. rokov a zároveň zažili digitálnu revolúciu, ktorá prišla potom. Tento syntetizátor vo mne prebúdza hrejivý a vibrujúci dojem, typický pre klasiky ako je Jupiter 8 a Juno. A keď chcem, môžem ho trochu "zašpiniť" a dodať mu digitálny výraz! Je to ako keby ste zbalili celú moju hudobnú kariéru do jedného synťáku. Má frajerské červené LEDky, ktoré sa mojej matke veľmi páčia, a to je veľmi dôležité!”

Peter Gordeno a RD-800

"Priznávam, že v klavíroch som trochu snob a nájsť digitálny klavír, ktorý sa mi zapáči, je skutočne ťažké. Na posledných troch koncertoch s DM som používal staršie modely série RD, teraz však chcem ísť na pódium jedine s tým najnovším. Mechanika je jednoducho úžasná a zvuk má veľmi prirodzený charakter. Hranie na "živý" klavír na koncertoch DM je pre mňa veľmi výnimočné a chcem skutočne využiť potenciál, ktorý tento nástroj ponúka."

— Peter Gordeno