Nick Rhodes (Duran Duran)
JD-XA & JD-Xi

Nick Rhodes Synth Rig

Profil umelca

Len málo klávesákov malo tak významný vplyv na britskú hudbu ako Nick Rhodes. Ako spoluzakladateľ new-wawe legendy a národného pokladu Duran Duran vytvoril hudobné linky, bez ktorých by mega hity začiatku 80.rokov neboli také, ako ich poznáme - Rio, Girls On film, Hungry Like The Wolf. Jeho spoľahlivé syntetizátory Roland Jupiter-4 a Jupiter-8 dostávali do varu publikum na vypredaných štadiónoch. Odvtedy sa vďaka Nickovmu vizionárskemu prístupu Duran Duran posunuli omnoho ďalej. Ich aktuálny, už 14. štúdiový album Paper Gods obsahuje zopár najambicióznejších syntetizátorových Partov, aké sme doteraz počuli. Na koncertnom turné ich vytvoril s pomocou digitálneho/analógového crossover syntetizátora Roland JD-XA. Kamkoľvek sa technológia syntetizátorov uberie, spoľahnite sam že Nick Rhodes bude v prvej línii.

Nick Rhodes a JD-XA

"Je úplne úžasný, pretože dokáže to, čo žiadny iný syntetizátor. Má dva samostatné zvukové moduly: jeden digitálny a jeden analógový. Môžete ich používať individuálne alebo ich kombinovať. Páčia sa mi aj efekty, ktoré výrazne zvyšujú jeho flexibilitu."

— Nick Rhodes

Video

Artist Sound Collection

Získajte kolekciu zvukov pre JD-XA, ktoré naprogramoval Nick Rohodes - bezplatne na stránke Axial - oficiálnej zvukovej knižnici pre syntetizátory Roland.