Mike Lindup (Level 42)
JD-XA & RD-800

Mike Lindup Synth Rig

Profil umelca

Keď poviete LEVEL 42, každý si hneď spomenie na Marka Kinga. Táto kapela by však nebola takou legendou, keby v nej nefigurovalo ďalšie meno: Mike Lindup. Keď v 80.rokoch vypustili do sveta úspešné albumy ako Running In The Family, Mark patril medzi najodvážnejších klávesákov doby a svoje zvuky "koval" v dielni, ktorá obsahoval všetky nástroje Roland od MKS-20 po JUNO-6. Časy sa však menia a Mike kráča s dobou. Vrátil sa do štúdia s Level 42 na produkciu albumu Sirens (2013) a na koncertné pódia si vzal Roland RD-800 a JD-XA. Pre tohto ikonického hudobníka je najdôležitejšie mať "čo najviac farieb" a táto paleta ho rozhodne nesklamala.

Mike Lindup a JD-XA

"Na JD-XA mám najradšej jeho hybridný zvukový generátor - analógový aj digitálny. Môžem spojiť akýkoľvek klasický analógový zvuk syntetizátora Roland s DSP generátorom a vytvoriť úplne jedinečný efekt. Alebo sa môžem vybrať čisto digitálnou cestou, ktorá má obrovské možnosti. Vstavaný vocoder tieto možnosti ešte značne rozširuje a ja sa už teším na čas, ktorý strávim vytváraním zvukov pre Level 42 aj moje sólové projekty a spolupráce. A samozrejme sa mi veľmi páči ako vyzerá!”

Mike Lindup a RD-800

"Na klavíri som začal. Som dlhoročným používateľom MKS20 a neskôr RD-300. RD-800 má niektoré vzrušujúce možnosti, ktoré posúvajú celý koncept ďalej, najmä v oblasti prispôsobenia. Veľmi sa mi páči možnosť upraviť nastavenia zvuku na báze jednotlivých nôt a výrazne prekročiť klinický zvuk iných digitálnych klavírov. Okrem toho sú v ňom ďalšie kvalitné zvuky, ktoré môžem dokonca kombinovať - ide sa hrať!”

— Mike Lindup

Video