Kola Bello (Ellie Goulding)
JD-XA & RD-800

Kola Bello Synth Rig

Profil umelca

Zvukový technik. Programátor. Hudobný režisér. Kora Bello si od svojho vstupu do britskej hudobnej scény (vo veku len 16 rokov) už preskákal všeličo. Jeho najvýnosnejším talentom je však hranie na klávesy. Od roku 2013 Kora spolupracoval s Gentleman`s Dub Cluc na albume Big Smoke, koncertoval s britským DJom Naughty Boy a najväčšiu slávu mu prinieslo účinkovanie v kapele Ellie Goulding a turné Delirium World Tour po 22 krajinách. Ako všestranný moderný syntetizátorový hudobník so zanietením pre samplovanie si Kora na koncertné hranie vybral kombináciu Roland JD-Xi, JD-Xa a RD-800. Ak bude hrať niekde blízko vás, určite to nezmeškajte.

Kola Bello a RD-800

"Zásadný dôvod, prečo používam práve RD-800, je jeho klaviatúra; spôsob, akým hrá a ako si rozumie s mojimi samplovými bankami.”

Kola Bello a JD-XA

"Dôvod, prečo používam tento nástroj, je jeho kombinácia analógovej a digitálnej technológie - môžem prechádzať z jednej do druhej a vytvoriť skutočne zaujímavé zvuky, ktoré sú čisté a digitálne, no zároveň majú trochu analógovej drsnosti.”

— Kola Bello

Video