Joseph Nelson (Little Mix)
JUPITER-80/50, JD-XA & RD-800

Joseph Nelson Synth Rig

Profil umelca

Joseph Nelson vyletel medzi svetovú profesionálnu špičku pekne postupne. Pred niekoľkými rokmi pracoval v projekte MAP mestskej rady vo Wolverhamptone, kde sa snažil motivovať rôzne skupiny mladých ľudí, aby sa zapojili do dynamických hudobných projektov. Jeho ďalším krokom bolo dokončiť štúdium hudobnej technológie, nasledované titulom v obore manažmentu, čo sa ukázalo ako skvelý odrazový mostík pre špičkové hranie s menami ako je Little Mix, Jess Glyne, Raleigh Ritchie a ďalší. Ako expert v programovaní zvukov Joseph využíva Roland JUPITER-50, JUPITER-80, JD-XA a RD-800 na vytvorenie štúdiových zvukov svojich klientov pre živé koncerty. Medzitým v ústraní stále s radosťou pomáha nádejným umelcom zorientovať sa vo vodách moderného hudobného priemyslu.

Joseph Nelson a JUPITER-50/JUPITER-80

"Jupiter-50 a 80 používam už viac ako tri roky na rôznych koncertoch. Využívam sériu Jupiter, pretože potrbeujem všestranný syntetizátor, ktorý má pevný zvukový základ a dobre sa presadí pri hraní hudby s komplexnou a bohatou zvukovou textúrou. Zvládajú to výborne. Pužíval som ich s Little Mix a teraz aj s Jess Glyne, kde ich využívam na pomocné zvuky. Pri programovaní zvukov je pre mňa Jupiter úplnou špičkou, pretože obsahuje obrovskú knižnicu zvukov. Keď sa snažím vytvoriť zvuk zo štúdiovej nahrávky alebo hľadám niečo príjemné na doplnenie, tieto zvuky sú skvelým základným kameňom - ich množstvo a rôznorodosť je úžasná. K tomu ešte skvelé možnosti programovania a neuveriteľné efekty! Jupiter 50 je môj favorit vďaka menším rozmerom. Je skvelé, že všetky jeho parametre sú ľahko prístupné a môžem ho rýchlo programovať. Jupiter patrí k základom môjho klávesového vybavenia posledné štyri roky a nechystám sa ho nahradiť!”

Joseph Nelson a RD-800

"Moje prvé stretnutie s RD bolo v kostole. Mnohí profi klávesáci, ktorých som uznával, ho majú vo výbave. RD 700, 700SX a 300. Keď som si naň prvý krát zahral, ihneď som to pochopil. Potom som ho začal používať a bol som prekvapený jeho výbornými vlastnosťami. Zvuky klavíra a Rhodes piana sú vynikajúce a dokonalý pocit dopĺňa mechanika nástroja. Odozva klaviatúry na RD je perfektná a inšpiruje ma pri hraní na koncertoch, pri cvičení aj pri nahrávaní. Používam ho pri väčšine akustických vystúpení, pretože je všestranný a ľahký. Zapojiť, zapnúť a hrať, nič viac - skvelé zvuky, dostupné ihneď. Editačné parametre a vrstvenie zvukov je paráda. Môžem si navrstviť vlastné zvuky nástroja a k nim namapovať samostatné MIDI kanály do iného zariadenia.”

— Joseph Nelson

Video