Ayo Oyerinde (Jessie J)
JD-XA & RD-800

Ayo Oyerinde Synth Rig

Profil umelca

Keď hviezdy potrebujú štúdiového profesionála, prvým menom na ich zozname je Ayo Oyerinde. Vyrástol v Hackney vo východnom Lodnýne a jeho talent bol jasný už od začiatku, keď s kamarátmi zo školy mixoval UK Garage. Jeho zápal pre klavír a klávesy ho však za 16 rokov dostal medzi špičku svetových profesionálov. Ayov precítený štýl a všestranné schopnosti mu zabezpečili spoluprácu s poprednými umelcami ako je Jessie J, Tinie Tempah, Rebecca Fergion a Duffy. Aj napriek rôznym žánrom sa Ayo vždy dokázal adaptovať a výborne zvládnuť rôzne hudobné produkcie. V súčasnosti to všetko zvláda so svojim vybavením, ktorého jasným základom je Roland RD-800 Stage Piano a JD-XA Crossover Synth. Niet divu, že má prezývku "Ayce" (Eso).

JD-XA

"Teraz ho používam na koncertoch s Jessie J. Predtým som používal Virus. Úprimne, zvuk je iný, určite nie horší ako Virus, ktorý bol skvelý! Vedel som si vytvoriť všetky zvuky, ktoré som potreboval a programovalo sa mi ľahko. Pre mňa je najvýznamnejšou vlastnosťou tohto nástroja jeho hĺbka, ktorú je však možné ovládať veľmi ľahko a úplne od najmenších elementov. Má veľký zvukový potenciál a jeho prejav je tiež veľký a tučný. Skvelý prírastok do môjho vybavenia."

— Ayo Oyerinde

RD-800

"Prešiel som na tento nástroj z RD-700SX a bolo to dobré rozhodnutie. Má iný cahrakter ako RD-700SX, jeho prejav je hrejivý a výrazne "väčší". Jeho zvuk mi naozaj sedí as výborne zapadol aj do mixu. Klavír je jednoducho skvelý a má všestranný zvuk, ktorý znie veľmi reálne! Live Sety sú omnoho lepšie ako v predchádzajúcich modeloch a ako veľké plus hodnotím, že ich je viac ako kedy budem potrebovať, takže si môžem uložiť každý Set v pamäti a nahrať ho práve vtedy, keď ho potrebujem.”

— Ayo Oyerinde

Video