NAJLEPŠIA KLÁVESOVÁ ZOSTAVA ROLAND
AKO NA TO?

Vytvorte si kreatívnu a skvele hrajúcu klávesovú zostavu z dvoch zariadení
Ak hráte na klávesy alebo syntetizátory, máte z čoho vyberať - od jednoduchých monofonických 25-klávesových syntetizátorov až po 88-klávesové workstation opachy v plnej poľnej. Dnešné nástroje sú skutočne všestranné - ponúkajú praktické ovládače, trigger-pady, vstavané audio prevodníky a kopec ďalších funkcií. Vďaka svojej všestrannosti sú vhodné pre široký záber hudobnej produkcie a hrania. Nezáleží na tom, či len začínate, koncertujete cez víkendy, alebo ste ostrieľaný profesionál - pre každého sa nájde to správne.

Roland je synonymom skvelých klávesov a syntetizátorov - za 40 rokov sme sa dobre naučili, čo hudobníci očakávajú od svojich nástrojov. Výsledkom našich skúseností je pestrá ponuka nástrojov pre hudobníkov na akejkoľvek úrovni. Možno ste si už naštudovali plusy a mínusy jednotlivých modelov. Čo však nemusí byť jasné hneď, sú výhody, ktoré môžete získať výberom tej správnej kombinácie nástrojov - za cenu, ktorá vás príjemne prekvapí.

Za cenu jedného produktu od konkurencie môžete mať zostavu Roland zloženú z dvoch zariadení, ktorá vám ponúkne špecializované nástroje pre hudobnú prácu a nezahltí vás mrakom všeobecných funkcií, ktoré dokopy v ničom nevynikajú. V tejto príručke si povieme, ktoré klávesy a syntetizátory Roland môžete používať spolu a predstavíme vám niekoľkých špičkových hudobných profesionálov, ktorí plne dôverujú značke Roland - aby ste vedeli, že ste v dobrej spoločnosti.

RD-800 & JD-XA

KAPITOLYČO SKUTOČNE POTREBUJÚ KLÁVESÁCI?

Pred tým, ako naozaj začneme, si zopakujeme niečo z histórie. V roku 1972 Roland prestavil prvý japonský syntetizátor - SH-1000. O štyri roky neskôr uviedol modulárne syntetizátory do širšieho povedomia s modelom System-100. V roku 1978 vznikol prvý model série Jupiter, bol to Jupiter-4. Začiatkom 80. rokov sa objavil Jupiter-8 a zabetónoval značku Jupiter medzi špičkové nástroje používané v najväčších hitoch - zvuky Roland sa stali neoddeliteľnou súčasťou hudobnej scény.

Odvtedy si na nespočetných skúškach, nahrávaniach a koncertoch Roland urobil veľké zásluhy u mnohých hudobníkov a väčšina z nich to s potešením priznáva. Táto dlhodobá spätná väzba a komunikácia podporila zrod technológií, ktoré robia život hudobníkov ľahším a radostnejším. Aktuálna generácia syntetizátorov a klávesov Roland vyniká v štyroch oblastiach - zvuk, klaviatúra, ovládanie a spoľahlivosť.

UMELCI

Nick Rhodes

JD-XA x 4, JD-Xi
DURAN DURAN

Viac informácií

Berenice Scott

JUNO-DS88, FA-06/08
HEAVEN 17, TONY VISCONTI

Viac informácií

Ayo Oyerinde

JD-XA, RD-800
JESSIE J

Viac informácií

Joseph Nelson

JD-XA, JUPITER-80
JESS GLYNNE

Viac informácií

Kola Bello

RD-800, JD-XA, JD-Xi
ELLIE GOULDING

Viac informácií

Lawrence Insula

JD-XA, SH-01
RITA ORA

Viac informácií

Mike Lindup

RD-800, JD-XA
LEVEL 42, EARTH WIND & FIRE

Viac informácií

Peter Gordeno

RD-800, JD-XA
DEPECHE MODE

Viac informácií

Toby Chapman

RD-800, JD-XA
SPANDAU BALLET / KYLIE MINOGUE

Viac informácií


#1 ZVUKOVÝ GENERÁTOR

Ako vybrať správny zvukový generátor
Syntetizátor alebo klávesy majú znieť skvele, na čo iné by sme ich chceli? Dôležité sú samozrejme aj rozmery, prenosnosť, počet ovládačov a ostatné vlastnosti. To všetko by však bolo zbytočné, ak vás nástroj neinšpiruje k hraniu. Syntetizátory a klávesy Roland majú rôzne možnosti a technológie pre rôzne úrovne náročnosti; poskytujú tonálne a výkonové možnosti pre prácu v akomkoľvek hudobnom žánri. Najlepšie je začať podľa typu nástroja, na ktorý chcete hrať.

AK HRÁTE NA SYNTETIZÁTOR

(SuperNATURAL SYNTH, Crossover analog/digital, pure analog)
Možno potrebujete tie najexpresívnejšie PCM zvuky saxofónov a huslí alebo všestranné pady a klasické drum machine, či dokonca surové analógové vlny autentického modulárneho systému. Alebo to chcete všetko skombinovať? Čokoľvek hľadáte, už nie ste obmedzený hranicami analógových a digitálnych technológií. Môžete ich zladiť a zmiešať podľa vašich potrieb. Príklad: JD-XA spája štvorhlasový analógový engine a filtre so štvorpartovým digitálnym generátorom a možnosťou prepojiť zvuky cez rôzne komponenty, čo prináša úplne nové možnosti pre tvorbu zvukov. Roland je jednou z mála spoločností, ktoré majú dostatok skúseností na to, aby vám ponúkli hneď niekoľko špičkových metód pre tvorbu zvuku - stačí si vybrať tú, ktorá vás najviac berie, a začať hrať.

JD-XA Synth

AK HRÁTE NA KLAVÍR

(V-Piano Physical modeling, SuperNATURAL Piano)
Vytvoriť skutočne presvedčivý digitálny klavír nie je ľahké. V skutočnosti nám trvalo niekoľko desaťročí dopracovať sa k technológii (SuperNATURAL Piano modelling), ktorá dokáže simulovať fyzické interakcie, ktoré dávajú klavíru nezameniteľný zvuk a charakter. Pri hraní vás očarí omnoho väčší dynamický rozsah zložený z jasných výšok a úderných basov, plný farieb, charakteru a prirodzených doznievaní, ktoré sa vytrácajú do prázdna. Pri hraní fortissimo spozorujete presné harmonické štruktúry a pri rýchlych repetíciách sa už nebudete musieť prispôsobovať mechanickým obmedzeniam. Pri hraní jednoducho zabudnete, že máte pod rukami digitálny klavír. A o to presne ide.

V-PIANO

AK HRÁTE NA ORGAN

(TONEWHEEL Organ)
Organ je skvelým príkladom špecializovaného zvuku. Aj keď väčšina digitálnych klávesov a niektoré syntetizátory majú vo výbave zvuky organa, obyčajne sa jedná o obmedzenú imitáciu skutočného elektrického organa. Podobne, ako pri klavíri, aj tu je pomerne ťažké dostať z elektronického nástroja presvedčivý zvuk organa. Roland pre tento účel vytvoril technológiu Virtual Tonewheel. V kombinácii s efektom Rotary a autentickými ťahovými ovládačmi (viac si povieme neskôr) vás výsledok príjemne prekvapí.

VR-09

#2 VLASTNOSTI KLAVIATÚRY

Ako si vybrať klaviatúru, ktorá podporí vašu kreativitu
Pri skvelých nástrojoch je zvuk len polovicou úspechu. Druhou je pocit. Pri navrhovaní lacnejšieho nástroja je kvalita klaviatúry prvý faktor, ktorý sa obetuje. Je to zvláštne, pretože klaviatúra je práve tá časť nástroja, ktorej sa dotýkate. Ak chcete dostať z výkonného zvukového generátora to najlepšie, potrebujete na to rovnako dobrú klaviatúru. Bežné klaviatúry na toto nestačia, preto má Roland niekoľko vlastných technológií, ktoré výrazne pomáhajú k lepšiemu preneseniu vašich nápadov a prejavov do zvuku.


KLADIVKOVÁ MECHANIKA pre autentický pocit a pohyb

Väčšina 88-klávesových nástrojov Roland má vyváženú kladivkovú mechaniku. To znamená, že klávesy v nižších registroch sú na pocit ťažšie a vyžadujú ci väčšiu silu; naopak klávesy od stredu klaviatúry smerom doprava pôsobia ľahšie. Toto vyváženie simuluje klaviatúru grand piana a v praxi to znamená, že aj pri hraní na stage piano sa vám bude hrať príjemne.

WATERFALL pre rýchle organové techniky

Ak chcete využívať najmä organové zvuky, potrebujete nástroj s klaviatúrou, ktorá zvládne základné organové techniky ako je trilkovanie, chrčanie a ultra rýchle glissando. Bez toho nebudete mať primeraný kontakt s nástrojom.

SYNTETIZÁTOROVÁ KLAVIATÚRA v obľube profesionálov

Ak hráte najmä na syntetizátor, nebudete potrebovať vyváženú mechaniku, ale budete túžiť po rýchlej a presnej klaviatúre, ktorá vám bude spoľahlivo slúžiť veľa rokov.#3: OVLÁDANIE

Vyvinuté s dlhoročnými skúsenosťami a informáciami od profesionálnych hudobníkov
Príliš veľa techniky môže niekedy odviesť pozornosť od hudby. Ľahko sa môže stať, že strávite viac času nastavovaním a riešením problémov ako samotným hraním. Nezáleží na tom, či si hráte len tak pre radosť alebo z hudby skutočne žijete - v štúdiu si nikto nemôže dovoliť strácať čas. Už ste niekedy strávili celý deň tým, že ste sa babrali s nastaveniami, no nič ste nevytvorili? Filozofiou značky Roland je vytvoriť nástroj, ktorá naštartuje kreatívny proces a jeho priateľské ovládanie vás povzbudí v experimentovaní a kreativite. Pozrime sa na tie najvýznamnejšie benefity:


SYNTETIZÁTOR s množstvom ovládačov pre každý aspekt zvuku

JD-XA skladá úctu mamutím syntetizátorom zo začiatku 80.rokov, ktoré mali ovládač snáď na každý parameter zvuku. Výsledkom je veľmi prirodzený prístup k zvukovému dizajnu a možnosť ľahko a rýchlo vytvoriť zvuk, ktorý sa vám rodí v hlave. Ak je ľahké experimentovať a skúšať nové veci, spoľahnite sa, že zakrátko prídete so zvukmi, ktoré vynesú vašu hudbu do výšav.

DRAWBARS pre autentické hranie na organ

Ak ste ostrieľaný organista, ihneď sa vám zapáčia macaté tiahla na VR-09 V-Combo - majú presne ten správny organový feeling, zároveň však dobre poslúžia na pohodlné úpravy rôznych ďalších zvukov ako sú pady, basy, syntetizátory a klavír.

MODULÁRNY syntetizátor s CV/Gate konektormi

Ak ste typ hudobníka, ktorý sa rád vydáva k vzdialeným hraniciam zvukového dizajnu, potešia vás takmer nekonečné možnosti modulárnych syntetizátorov s CV/Gate konektormi. Podľa vzoru legendárnej série Roland System zo 70. rokov sme vytvorili aktuálny System-500 - súbor modulárnych analógových syntetizátorov - vráti vás do sveta, v ktorom ľudia kreatívne využívali každý stavebný prvok zvuku.

Tieto elementy (zvukový generátor, kvalita klaviatúry a ovládanie) definujú pestrú ponuku klávesov a syntetizátorov Roland. Každý nástroj je navrhnutý s dôrazom na hranie a zároveň ponúka používateľovi rozsiahle kreatívne možnosti. Aj keď každý jednotlivý nástroj bezkonkurenčné zvláda účel, pre ktorý bol navrhnutý (napríklad stage piano, tučný analógový syntetizátor alebo vypečený organ), keď začnete používať dva spolu, získate výkonnú a všestrannú zostavu, ktorá výrazne rozšíri váš hudobný potenciál, no zároveň bude ľahko zvládnuteľná.

Teraz sa pozrieme na niekoľko kombinácií syntetizátorov a klávesov a povieme si, čo od nich môžete očakávať.ZÁKLADNÉ KLÁVESOVÉ ZOSTAVY

Kompaktná, výkonná a sústredená, pre pódium alebo prácu v štúdiu
Mnohí hudobníci sa snažia udržiavať svoje vybavenie v čo najjednoduchšej forme, aby ich technológia nerušila a mohli sa sústrediť na hudbu. Keď si budete vyberať nový syntetizátor alebo klávesy, dbajte na to správne vyváženie - musí byť jednoduchý a praktický, no zároveň musí poskytovať dostatok možností, aby sa vám čoskoro nezunoval a vedel poslúžiť aj vtedy, keď vaše schopnosti porastú. Nezáleží na tom, či hrávate veľa koncertov, alebo trávite väčšinu času v domácom štúdiu; je niekoľko spôsobov, ako si zostaviť nenáročný klávesový rig, ktorý vám perfektne poslúži pri tvorbe aj na koncertoch.
ZÁKLADNÁ ZOSTAVA #1

VR-09 V-COMBO a JUNO-DS88
Ideálne pre koncerty rockovej a popovej hudby


VR-09
Klávesy organového typu s harmonickými tiahlami, plus k tomu syntetizátorové zvuky
Figure 5
Juno-DS88
88-klávesová klaviatúra s obrovskou zvukovou paletou, patternovým sekvencerom, prehrávaním samplov a fráz

Toto je kompaktná a výkonná zostava s vynikajúcou hrateľnosťou a ovládateľnosťou; urobí vám skvelú službu, ak hráte za deň viac koncertov. Máte k dispozícii všestranné možnosti Juno-DS88 (veľká zvuková paleta, sample, frázové pady, mikrofónový vstup, klavírna mechanika) a k tomu druhý, špecializovaný nástroj VR-09 s autentickým organovým zvukom a ovládaním.


ČO JE NAJLEPŠIE NA TEJTO KOMBINÁCII?
 • Skvelá kombinácia klavíra, syntetizátora a organa, s 88-klávesovou mechanikou (Juno-DS88) plus k tomu rýchla organová klaviatúra s tiahlami a autentickým organom (VR-09)
 • Ľahké prenášanie a transport (hmotnosť spolu len 22kg)
 • Celková polyfónia 256 hlasov (každý nástroj má 128)
 • Rozsiahle možnosti editácie syntetizátora cez iPad (VR-09 editor)
Juno-DS88 - Prehľad vlastností
 • Nekompromisná zvuková kvalita - Juno pre serióznych hudobníkov
 • 88-klávesová vyvážená mechanika s nízkou hmotnosťou (Ivory Feel-G)
 • 256 MB vnútorná zvuková pamäť plus jeden slot pre rozšírenie
 • Import používateľských samplov
 • Osem frázových padov pre spúšťanie samplov a audio súborov
 • Osemstopový Patternový sekvencer s prehrávaním samplov
 • Mikrofónový vstup s Vocoderom a Auto-Pitch
 • USB Audio/MIDI a režim DAW Controller
VR-09 - Prehľad vlastností
 • Tonewheel zvukový generátor s deviatimi harmonickými tiahlami pre autentický pocit a ovládanie, skvelý Rotary efekt
 • SuperNATURAL Syntetizátor s možnosťou rozsiahlej editácie cez iPad
 • Split/Layer
 • Extrémne rýchla 61-klávesová klaviatúra umožňuje hranie typickými organovými technikami (Trill, Sputter, Glissando)
 • Sedem efektov súčasne so samostatnými ovládačmi


ZÁKLADNÁ ZOSTAVA #2

JD-Xi synth a JUNO-DS61
Ideálne pre štúdiovú prácu, najmä tanečné žánre

JD-Xi
Analog / digital crossover syntetizátor so sekvencerom, bubeníkom a Vocoderom
Figure 5
JUNO-DS61
61-klávesový nástroj s rozsiahlou zvukovou paletou, prehrávaním samplov a frázovými triggermi

Spojením syntetizátorov Juno-DS61 a JD-Xi získajte všestrannú zostavu za dostupnú cenu - vrátane možnosti pracovať s univerzálnymi digitálnymi zvukmi aj hrejivými analógovými zvukmi. Juno-DS61 s viac ako 1200 zvukmi priemyselného štandardu obsahuje rozsiahly súbor nástrojov pre hudobnú produkciu, vrátane takých vychytávok ako je import samplov, patternový sekvencer a pady na spúšťanie fráz - všetky tieto možnosti a funkcie máte k dispozícii v praktickom a efektívnom systéme. JD-Xi prináša do vašej produkčnej zostavy novú perspektívu - s jedinečným analógovým/digitálnym zvukovým generátorom máte pod rukami monofonický analógový syntetizátor doplnený štvorpartovým digitálnym generátorom. JD-Xi je skvelý aj pre vytváranie hudobných skíc a rozpracovanie nápadov - ponúka vstavaný sekvencer, rytmickú sekciu, integrované efekty a dokonca Vocoder s "gooseneck" mikrofónom. Vďaka praktickým ovládačom sa na ňom výborne upravujú zvuky. Aj keď je to malý nástroj, využívajú ho aj veľké mená, napríklad Nick Rhodes (Duran Duran) a Kora Bello (Ellie Goulding). JD-Xi aj JD-XA sú navrhnuté pre moderné produkčné zostavy a vďaka špičkovým driverom a Audio/MIDI prevodníku ich môžete ľahko integrovať do vášho DAW systému.


AKÉ SÚ BENEFITY TEJTO KOMBINÁCIE?
 • Praktická kombinácia analógovej a digitálnej technológie
 • Dostupná cena
 • Celková polyfónia 256 hlasov (v kombinácii)
 • Patternový sekvencer s podporou prehrávania audio súborov
 • Zvuková pamäť veľkosti Fantom-G + rozšíriteľné zvuky (JUNO DS-61)
 • Vocoder (oba)
 • DAW integrácia (MIDI/Audio Streaming)
Juno-DS61 - Prehľad vlastností
 • Nekompromisná zvuková kvalita - Juno pre serióznych hudobníkov
 • 256 MB vnútorná zvuková pamäť plus jeden slot pre rozšírenie
 • Import používateľských samplov
 • Osem frázových padov pre spúšťanie samplov a audio súborov
 • Osemstopový Patternový sekvencer s prehrávaním samplov
 • Mikrofónový vstup s Vocoderom a Auto-Pitch
 • USB Audio/MIDI a režim DAW Controller
JD-Xi - Prehľad vlastností
 • Analógový monofonický syntetizátor s analógovým oscilátorom
 • Digitálny syntetizátor s polyfóniou 128 hlasov a technológiou SuperNATURAL
 • Praktický krokový sekvencer so sprievodnými stopami
 • Vstavaný Vocoder
 • Audio/MIDI Interface, Drivery s nízkou latenciou

ČO SA SKRÝVA ZA SÉRIOU JUNO

Keď Roland v roku 2003 oživil sériu Juno, mnohí očakávali návrat syntetizátora, ktorý by napodobňoval pôvodné modely Juno, populárne v 80.rokoch. Filozofiou série Juno však bolo ponúknuť všestrannú zvukovú knižnicu v dostupnom balení. Pôvodná technológia samozrejme neumožňovala vytvorenie "reálnych" zvukov, ktoré vyžadovali hudobníci v tej dobe. Novátorské kapely ako Duran Duran a Depeche Mode, ktoré mali v obľube osobité a jedinečné zvuky, namiesto toho prijali ich napodobneniny vytvorené analógovou technológiou. O niekoľko desaťročí neskôr už technológie umožňovali nabiť Juno stovkami špičkových zvukov (klavír, organy, sláčiky, basy) a pridať k nim typické zvuky z analógovej éry. Séria Juno s dostupnými a ľahko prenosnými syntetizátormi a obrovskou výbavou profesionálnych zvukov sa zaradila medzi najpopulárnejšie syntetizátory značky Roland.


ROZŠÍRENÉ KLÁVESOVÉ ZOSTAVY

Urobte ďalší krok a zoznámte sa so serióznymi mašinami
Každý hudobník počas svojej kariéry potrebuje z času na čas obnoviť svoje vybavenie. To znamená nahradiť zastaralé alebo opotrebované zariadenia, načerpať nové zvuky a funkcie alebo získať nové možnosti v produkcii. Nové technológie majú výrazný vplyv na rôzne aspekty hudobného priemyslu, vrátane produkcie a živého hrania.
Ak ste hudobník, ktorého denným chlebíkom je hranie, budete potrebovať od vášho nástroja rôzne veci a nesprávny výber by mohol negatívne ovplyvniť vašu kariéru. Spoľahlivosť je, napríklad, pravdepodobne najdôležitejšia vlastnosť; nikto by nechcel, aby ho uprostred koncertu zradil niektorý z nástrojov. Schopnosť presadiť s v mixe a znieť dobre v rôznych PA systémoch je tiež kľúčová. Podobne aj logické rozloženie ovládacích prvkov, ktoré vám umožňuje sústrediť sa na hudbu a nezamestnáva vašu pozornosť zbytočnými úkonmi.
V štúdiu ide tiež o veľa a dôraz sa kladie najmä na zvuk. Schopnosť vytvoriť svoj vlastný unikátny zvukový prejav sa cení, pretože to prináša pozornosť a zvyšuje šance na úspech. Samozrejme, moderné zariadenia musia hrať pekne v akomkoľvek formáte - tisícky zvukov vo vašom syntetizátore sú vám zbytočné, ak ich neviete nahrať do akéhokoľvek DAW systému. Alebo sa môžete rozhodnúť pre "old-school" prístup a vytvoriť všetko v jedinom zariadení bez potreby pripojenia k počítaču. Mnohí hudobníci majú radi jednoduchý prístup - "rozchodiť" skladbu na klavíri obyčajne znamená byť na polceste k cieľu.
VÄČŠIA ZOSTAVA #3

FA-06 WORKSTATION a JUNO DS-88
Štúdiová zostava, ktorú si môžete vziať na koncert

Táto zostava krásne premostí prácu v štúdiu a koncertné hranie. FA-06 je skvelý kandidát na ústrednú pozíciu v štúdiu, s množstvom ovládačov a 16 phrase-trigger padmi. Zároveň máte k dispozícii mikrofónový vstup a vyváženú mechaniku Juno-DS88 - skvelú pre štúdio, ale zároveň dostatočne ľahkú pre výjazdy na koncerty. Ak nekoncertujete, môžete prepojiť tieto dva výkonné syntetizátory a získať prebytok možností aj pre komplexnú produkciu - bez problémov s latenciami, so zvukmi a efektmi štúdiovej kvality.


FA-06
61-klávesový keyboard so sekvencerom, obrovskou zvukovou knižnicou, prehrávaním samplov a phrase triggerom
Figure 5
DS-88
88-klávesový keyboard s obrovskou zvukovou knižnicou, patternovým sekvencerom, prehrávaním samplov a phrase triggerom

AKÉ SÚ BENEFITY TEJTO KOMBINÁCIE?
 • Obrovská zvuková knižnica (viac ako 3000 zvukov)
 • 88-klávesová vyvážená mechanika (JUNO-DS88)
 • Celková polyfónia 256 hlasov
 • Import používateľských samplov (oba)
 • Jednoduché rozšírenie samplov (FA-06)
 • 16-stopový sekvencer (FA-06)
 • Skvelá kvalita a nízka hmotnosť
 • Audio/MIDI Interface, Drivery s nízkou latenciou
FA-06 - prehľad vlastností
 • Viac ako 2000 zvukov z vlajkového modulu INTEGRA-7
 • 16-stopový sekvencer s "nekonečným" nahrávaním v slučke
 • Vstavaný sampler založený na SP-404SX, so 16 padmi x 4 bankami a priamym nahrávaním/prehrávaním z SDHC kariet
 • DSP procesory štúdiovej kvality (16x MFX, 6x COMP+EQ pre bicie, TFX, Global EQ, Chorus a Reverb)
 • Špecializovaný DAW režim
JUNO-DS88 - prehľad vlastností
 • Nekompromisná zvuková kvalita - Juno pre serióznych hudobníkov
 • Vyvážená klaviatúra v s nízkou hmotnosťou (Ivory Feel-G)
 • 256 MB vnútorná zvuková pamäť plus jeden slot pre rozšírenie
 • Import používateľských samplov
 • Osem frázových padov pre spúšťanie samplov a audio súborov
 • Osemstopový Patternový sekvencer s prehrávaním audio súborov
 • Mikrofónový vstup s Vocoderom a Auto-Pitch
 • USB Audio/MIDI a režim DAW Controller

PROFIL UMELCA: Berenice Scott
Berenice sa vo svete hudby začala pohybovať už v útlom veku. Už ako sedemročná hrala prvé klasické skladby na klavíri a trubke. Čoskoro sa jej však zapáčili popové hity tej doby a začala spievať svoje vlastné skladby. V súčasnosti je táto Londýnska autorka a profesionálna hudobníčka jednou nohou na živých vystúpeniach s umelcami ako Heaven 17 a Tony Visconti a popri tom si nájde čas aj na vlastné projekty, ako je uznávaný album Polarity z roku 2015. Táto talentovaná gitaristka a speváčka s okúzľujúcim hlasom hovorí, že klavír je jej životná láska. Jej najnovším nástrojom je syntetizátor Roland JUNO DS-88, ktorý sa stal základom jej domáceho produkčného vybavenia a nosí ho so sebou aj na živé vystúpenia.


Viac informácií
VÄČŠIA ZOSTAVA #4

JD-Xi a JD-XA analog/digital crossover synth
Analog/Digital Crossover platforma pre seriózny zvukový dizajn

Keď príde na koncertné syntetizátory, výkon a imidž kombinácie JD-XA a JD-Xi nemá obdoby. Oba modely stavajú na digitálnom/analógovom "crossover" zvukovom generátore; poskytujú skutočný analógový zvuk (monofonický v JD-Xi a štvorhlasový v JD-XA) a zároveň univerzálny digitálny zvuk kompletne s DSP efektmi. JD-XA je sen zvukového dizajnéra - vďaka obrovskému počtu ovládacích prvkov a skvelému zvukovému generátoru máte výkon a možnosti pre vytvorenie akéhokoľvek zvuku.


JD-Xi
Analog / digital crossover syntetizátor so sekvencerom, bubeníkom a Vocoderom
Roland JD-XA & JD-Xi
JD-XA
4-hlasový analógový generátor s analógovými filtrami plus 4-partový digitálny generátor

AKÉ SÚ BENEFITY TEJTO KOMBINÁCIE?
 • Polyfónia 197 hlasov (1 analog + 128 digital, 4 analog + 64 digital)
 • Klávesová zostava s jedinečným zvukom
 • Hrejivý charakter analógu a univerzálne možnosti digitálu
 • Dokonalé možnosti programovania a jednoduché ovládanie podporuje kreativitu
 • Vocoder (oba)
JD-Xi - Prehľad vlastností
 • Analógový monofonický syntetizátor s analógovým oscilátorom
 • Digitálny syntetizátor s polyfóniou 128 hlasov a technológiou SuperNATURAL
 • Praktický krokový sekvencer so sprievodnými stopami
 • Vstavaný Vocoder s "gooseneck" mikrofónom
JD-XA - Prehľad vlastností
 • Analógový polyfonický syntetizátor s analógovými komponentmi (OSC/Filter/Amp)
 • Digitálny syntetizátor so syntetizátorom SuperNATURAL z INTEGRA-7 a DSP efektmi
 • 16-krokový sekvencer
 • Vstavaný Vocoder
 • Audio/MIDI Interface, Drivery s nízkou latenciou, CV/Gate výstupy

PROFIL UMELCA: Nick Rhodes (Duran Duran)
Len málo klávesákov malo tak významný vplyv na britskú hudbu ako Nick Rhodes. Ako spoluzakladateľ new-wawe legendy a národného pokladu Duran Duran vytvoril hudobné linky, bez ktorých by mega hity začiatku 80.rokov neboli také, ako ich poznáme - Rio, Girls On film, Hungry Like The Wolf. Jeho spoľahlivé syntetizátory Roland Jupiter-4 a Jupiter-8 dostávali do varu publikum na vypredaných štadiónoch. Odvtedy sa vďaka Nickovmu vizionárskemu prístupu Duran Duran posunuli omnoho ďalej. Ich aktuálny, už 14. štúdiový album Paper Gods obsahuje zopár najambicióznejších syntetizátorových Partov, aké sme doteraz počuli. Na koncertnom turné ich vytvoril s pomocou digitálneho/analógového crossover syntetizátora Roland JD-XA. Kamkoľvek sa technológia syntetizátorov uberie, spoľahnite sam že Nick Rhodes bude v prvej línii.


Viac informáciíPROFIL UMELCA: Kola Bello (Ellie Goulding)
Zvukový technik. Programátor. Hudobný režisér. Kora Bello si od svojho vstupu do britskej hudobnej scény (vo veku len 16 rokov) už preskákal všeličo. Jeho najvýnosnejším talentom je však hranie na klávesy. Od roku 2013 Kora spolupracoval s Gentleman`s Dub Cluc na albume Big Smoke, koncertoval s britským DJom Naughty Boy a najväčšiu slávu mu prinieslo účinkovanie v kapele Ellie Goulding a turné Delirium World Tour po 22 krajinách. Ako všestranný moderný syntetizátorový hudobník so zanietením pre samplovanie si Kora na koncertné hranie vybral kombináciu Roland JD-Xi, JD-Xa a RD-800. Ak bude hrať niekde blízko vás, určite to nezmeškajte.


Viac informácií


ŠPIČKOVÉ KLÁVESOVÉ ZOSTAVY

Keď potrebujete na každú prácu ten najlepší nástroj
Ak chcete byť v dnešnej dobre úspešným profesionálnym klávesákom, všestrannosť a prispôsobivosť sú vaše kľúčové vlastnosti. Koncerty a vystúpenia môžu byť mimoriadne náročné a každé vystúpenie kladie veľké nároky na ľudí na pódiu - z technickej, hudobnej aj výkonovej perspektívy. Schopnosť vytvoriť čo najbližší štúdiovej nahrávke je nevyhnutná. A ak hráte s umelcami, ktorí radi experimentujú priamo na pódiu - musíte byť pripravení na čokoľvek a zvládnuť to rýchlo a ľahko. Čím viac platiacich divákov pred vami stojí, tým dôležitejšiaje vaša schopnosť vynájsť sa v každej situácii. Nakoniec je to kvalita zvuku - potrebujete naplniť veľký priestor kvalitným a zaujímavým zvukom.
Keď sa pozriete na akékoľvek koncertné pódium, klávesák má obyčajne vo svojej výbave viac nástrojov. Má na to niekoľko dôvodov, zásadným dôvodom však je, že potrebuje hrať súčasne na viac nástrojov. Univerzálne workstation klávesy typu "dokážem všetko" často majú kľúčové funkcie skryté v komplikovaných ponukách a nastaveniach, čo nie je ideálne v prípadoch, keď potrebujete rýchlo reagovať. Niekedy potrebujete rýchlo siahnuť po najlepšom zvuku klavíra, ale hneď budete potrebovať aj svoj najlepší zvuk organa alebo syntetizátora, to sa dá na jednom nástroj zvládnuť len obtiažne.
ŠPIČKOVÁ KLÁVESOVÁ ZOSTAVA #5

FA-08 Workstation A JD-XA Analog/Digital Crossover synth
88-klávesový nástroj s profesionálnymi zvukmi a Analógový/Digitálny Crossover výkon

Perfektná voľba pre profesionálneho hudobníka s klavírnou výchovou. Vďaka 88-klávesovej vyváženej mechanike FA-08 môžete dokonale využiť výrazové možnosti skvelých zvukov s samplov. JD-XA je zase skvelý na detailné tvarovanie zvukov a jedinečné možnosti zvukového dizajnu. Analógové party nástroja môžete poslať priamo do analógovej výstupnej sekcie alebo ich najprv spracovať digitálnymi efektmi a skombinovať s digitálnymi partmi - to už je poriadny nárez. Vieme, že mnohí hudobníci chodia na koncerty aj s laptopom plným hudobného softwaru, preto oba nástroje podporujú Audio/MIDI spojenie s počítačom a poskytujú na ovládanie svoju armádu ovládacích prvkov.


JD-XA
4-hlasový analógový generátor s analógovými filtrami plus 4-partový digitálny generátor
Figure 5
FA-08
88-klávesový nástroj s obrovskou zvukovou knižnicou, sekvencerom, importom samplov a trigger-phrase padmi

AKÉ SÚ BENEFITY TEJTO KOMBINÁCIE?
 • Polyfónia 196 hlasov (128 digital, 4 analog + 64 digital)
 • Jednoduché rozšírenie samplov (FA-08)
 • Kľúčové technológie: Analógový/Digitálny generátor, SuperNATURAL, Tonewheel
 • Obrovské množstvo ovládacích prvkov
 • Krokový sekvencer + 16-stopový sekvencer
 • Vocoder
JD-XA - Prehľad vlastností
 • 4-hlasový analógový polyfonický syntetizátor s analógovými komponentmi (OSC/Filtre/Amp)
 • Digitálny syntetizátor so syntetizátorom SuperNATURAL z INTEGRA-7 a DSP efektmi
 • 16-krokový sekvencer
 • Vstavaný Vocoder
 • Audio/MIDI interface s nízkou latenciou a CV/Gate výstupmi
FA-08 - Prehľad vlastností
 • Viac ako 2000 zvukov z vlajkového modulu INTEGRA-7
 • 88-klávesová vyvážená mechanika Ivory Feel-G
 • 16-stopový sekvencer s "nekonečným" nahrávaním v slučke
 • Vstavaný sampler založený na SP-404SX, so 16 padmi x 4 bankami a priamym nahrávaním/prehrávaním z SDHC kariet
 • DSP procesory štúdiovej kvality (16x MFX, 6x COMP+EQ pre bicie, TFX, Global EQ, Chorus a Reverb)
 • Špecializovaný DAW režimŠPIČKOVÁ ZOSTAVA #6

JD-XA Analog/Digital Crossover synth a RD-800 Stage piano
Dokonalé stage piano a jedinečný nástroj na zvukový dizajn

Perfektná klávesová zostava pre ten najlepší zážitok na pódiu. RD-800 poskytuje tú najlepšiu simuláciu hrania a grand piano, akú môžete mať na pódiu. JD-XA má vďaka špičkovej technológii neobmedzené možnosti pre tvorbu zvuku.


JD-XA
4-hlasový analógový generátor s analógovými filtrami plus 4-partový digitálny generátor
Roland JD-XA & JD-Xi
RD-800
Stage Piano s technológiou SuperNATURAL piano a funkciami pre koncertné hranie

AKÉ SÚ BENEFITY TEJTO KOMBINÁCIE?
 • Špičková klavírna a syntetizátorová mechanika
 • Množstvo ovládacích prvkov
 • Kľúčové technológie: Analógový/Digitálny generátor, SuperNATURAL, Tonewheel
 • Intuitívny krokový sekvencer
 • Audio/MIDI interface s nízkou latenciou
 • Vocoder
JD-XA - Prehľad vlastností
 • Analógový polyfonický syntetizátor s analógovými komponentmi (OSC/Filter/Amp)
 • Digitálny syntetizátor so zvukovou výbavou z INTEGRA-7 a výkonnou DSP sekciou
 • 16-krokový sekvencer
 • Vstavaný Vocoder
 • Audio/MIDI interface s nízkou latenciou a CV/Gate výstupmi
RD-800 - Prehľad vlastností
 • Nové úžasné koncertné grand piano z nástroja V-Piano Grand
 • Nové SuperNATURAL elektrické piana zo 60., 70., a 80.rokov plus organ Virtual Tone Wheel
 • Klaviatúra PHA-4 Concert s nekompromisným snímacím systémom
 • Nastavenia zvuku klavíra na báze jednotlivých klávesov (Hlasitosť, Ladenie, Charakter)
 • Pohodlné ovládanie s farebným displejom a podsvietenými ovládačmi
 • Viac ako 1100 zvukov
 • Efekty: 4x Modulation FX, 4x Tremolo/Amp Simulator, Reverb, Delay, Master Comp a EQ

PROFIL UMELCA: Peter Gordeno (Depeche Mode)
Aj po dvadsiatich rokoch v hudobnom priemysle je Peter Gordeno stále žiadaný človek. Ako producent a autor sa podieľal na tvorbe umelcov ako je JLS, Il Divo a Seal. Ako profesionálny klávesák, aranžér a hudobný režisér spolupracoval s menami ako U2, The Who a George Michael. Najdlhšie spolupracuje s legendou elektronickej hudby Depeche Mode - už od roku 1998 sa stará o to, aby synth-popové klasiky ako Personal Jesus zotrvali v svojej temnej majestátnosti aj v modernej dobe. Ako zanietenec analógovej technológie, ktorý prežil digitálnu revolúciu - a sám sa tituloval ako "piano snob" - má skutočne vycibrené ucho a nezaujme ho len tak čokoľvek. Pozrite si, ako zaradil do svojho vybavenia pre turné s Depeche Mode nový Roland JD-XA a RD-800.


Viac informácií